Frida 2020 S

Dzień Kobiet z Fridą

Frida. Życie, Sztuka, Rewolucja„, spektakl już 8 marca 2020 r. o godz. 17:00 w Strzegomskim Centrum Kultury.

Bilety do nabycia za pośrednictwem portalu biletyna.pl – https://bit.ly/2HvtdPG w cenie: parter – 35 zł, balkon – 30 zł

Spektakl o życiu słynnej malarki FRIDY KAHLO.

Jest to pierwszy teatralny projekt inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. W związku ze 110-tą rocznicą urodzin artystki, która przypadła na 2017 rok oraz wystawą jej prac i Diego Rivery w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK. Twórcy przygotowali przedstawienie z pogranicza teatru, video art, oraz instalacji.
W roli tytułowej wystąpiła aktorka i malarka Martyna Kliszewska absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa ASP w Łodzi.
Honorowy patronat nad projektem objęła Ambasada Meksyku w Polsce a także Komitet Honorowy w składzie: Edwrad Dwurnik, Rafał Olbiński i Marek Keller.
Jest to wzruszająca opowieść pełna emocji, współczesna w wyrazie i treści a użyte projekcje, to malarskie impresje inspirowane twórczością niezwykłej meksykańskiej malarki.
Podkreślana przez recenzentów oraz gości uroczystej premiery staranność w oddaniu emocji oraz kolorytu i kulturowości Meksyku to tylko jeden z atutów tego niezwykłego spektaklu.

Zapraszamy!

#frida

„Frida. Życie Sztuka Rewolucja”, spektakl już 8 marca 2020 r. o godz. 17:00 w Strzegomskim Centrum Kultury! 🙂 Bilety do nabycia za pośrednictwem portalu biletyna.pl – https://bit.ly/2HvtdPG w cenie: parter – 35 zł, balkon – 30 zł Zapraszamy 🙂

Opublikowany przez Strzegomskie Centrum Kultury Czwartek, 20 lutego 2020
X