Warning: getimagesize(/home/serwisw/domains/sck.strzegom.pl/public_html/wp-content/uploadshttps://sck.strzegom.pl/wp-content/uploads/2021/10/zaduszki_bluewsowe_2021_s.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/serwisw/domains/sck.strzegom.pl/public_html/wp-content/themes/Total/framework/classes/image-resize.php on line 103
Zaduszki Bluewsowe 2021 S

Zapraszamy na czwartą edycję Strzegomskich Zaduszek Bluesowych

Zapraszamy na czwartą edycję Strzegomskich Zaduszek Bluesowych. Już 30 października o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury znów poczujemy bluesa! Wystąpią ŚLAD, Z Dzielni Chłopcy oraz Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Serdecznie zapraszamy!!!

Bilety wstępu – 10 zł

Bilety do nabycia na www.biletyna.pl lub w Strzegomskim Centrum Kultury w dniu koncertu.

🔴 Nocna Zmiana Bluesa – polski zespół bluesowy pochodzący z Torunia, założony przez Sławomira Wierzcholskiego w 1982 roku. W swoim dorobku zespół posiada 15 płyt. Swoimi występami otwierał koncerty m.in. B.B. Kinga i zespołu Blues Brothers.
Sławek Wierzcholski – z wykształcenia prawnik, wokalista, harmonijkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów.
Tajniki bluesa i gry na harmonijce poznawał w trakcie rocznego pobytu w USA, m.in. w klubach muzycznych Chicago i jako wolny słuchacz na wydziale jazzu na Indiana University w Bloomington.
W roku 1982 założył grupę Nocna Zmiana Bluesa, z którą koncertuje do dziś.
Od roku 1992 zajął się dodatkowo dziennikarstwem, jego artykuły ukazywały się m.in. w Jazz Forum, Jazzimagazine, Expresie Wieczornym i wielu innych pismach.
Przez 12 lat był prezenterem Radiowej Trójki, gdzie prowadził zrealizował ponad 1500 (!) autorskich audycji poświęconych bluesowi.
Obecnie prowadzi autorską audycje „Korzenie i owoce” na antenie Programu 2 POlskiego Radia. Jest laureatem nagrody Teleekspresu, nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrody im. Majki Jurkowskiej Programu 3 Polskiego Radia, honorowym obywatelem miasta i gminy Leśna oraz Rawy Mazowieckiej.
W ankiecie „Blues Top 2015” został uznany najlepszym polskim harmonijkarzem.

🔴 Z Dzielni Chłopcy – Akustyczny blues
Czy muzyka łączy ludzi?
Na to pytanie odpowiedź jest wszystkim znana.
W 2018 roku wspólna pasja do muzyki połączyła drogi trzech osób.
To osoby, które mają bagaż doświadczeń z występów w dolnośląskich zespołach Obstawa Prezydenta i Midnight Blues.
Wspólnymi siłami utworzyli zespół Z Dzielni Chłopcy, którego cechą charakterystyczną stało się akustyczne brzmienie gitar. Na repertuar zespołu składają się utwory znane miłośnikom bluesa jak i własne utwory.
Wystąpili podczas Suwałki Blues Festiwal 2019 – największego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce.
W listopadzie 2020 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „Blues z mojej dzielnicy”, której wydawcą jest projekt Czerwone Miasto.
Album otrzymał pozytywne recenzje od słuchaczy i krytyków i został nominowany do nagrody Fryderyk 2021.
Materiał nagrany na żywo oddaje prawdziwy klimat i brzmienie naszej muzyki.
Z Dzielni Chłopcy grają w klubach podczas imprez plenerowych i na eventach.
Zespół tworzą: Jarek Saniewski – śpiew, Sławek Sobieski – gitara akustyczna, Paweł Wawrzyniak – gitara akustyczna.

🔴 Zespół ŚLAD pochodzący z Granitowego Serca Polski czyli ze Strzegomia z kilkuletnim stażem ale dużo większym doświadczeniem muzycznym, grający przede wszystkim muzykę autorską inspirowaną brzmieniem country , bluesa i rocka . Trzon zespołu tworzą bracia bliźniacy Rafał i Andrzej Oryńczak a sekcję uzupełniają Marcin Oboza i Mariusz Kułynycz. Zespół jest rozpoznawalny z uwagi na wyrazisty charakter i styl artystów. Fascynacja muzyką country i blues jest ogromna co słychać w ich utworach autorskich które w grudniu 2020 znalazły się na ich debiutanckim albumie „ŚLAD” . Zespół od wielu lat związany z Piknikiem Country w Mrągowie i wieloma innymi prestiżowymi festiwalami w całej Polsce.

X