maj, 2019

4maj20:30Rajd Arado w Strzegomiu – największa impreza militarna o charakterze historyczno-edukacyjnym.

Szczegóły wydarzenia

Już niebawem Rajd Arado w Strzegomiu – największa impreza militarna o charakterze historyczno-edukacyjnym.

 

Rajd Arado to największe wydarzenie o profilu militarnym w Europie Środkowej. Wysiłek włożony przez organizatorów oraz korzyści, jakie przedsięwzięcie przyniosło regionowi uhonorowane zostało pierwszą nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego w plebiscycie na największe wydarzenie 2015 roku. Do tej pory Rajd Arado relacjonowany był w kilkudziesięciu stacjach telewizyjnych, radiowych oraz portalach internetowych. W październiku 2016 roku odbyła się również premiera programu telewizyjnego, zrealizowanego przez Canal+ Discovery w ramach popularnej serii p.t.: „Powrót do przeszłości”, który skupiony był właśnie na tym wydarzeniu. Promocyjny walor wydarzenia podkreśla fakt, że w minionych latach, za sprawą pokazów historycznych na terenie Czech wykroczyło ono poza granice naszego kraju zyskując w pełni międzynarodowy charakter.

 

Edukacja historyczna w formie lekcji historii ożywionej (rekonstrukcji historycznej) to sposób przekazu, który od wielu lat doskonale sprawdza się na całym świecie. Środowiska patriotyczne oraz promujące dzieje oręża polskiego od dłuższego czasu stawiają na tę właśnie formę popularyzowania nie tylko dziejów lokalnych, ale także tradycji i kultury, jak również krzewienia postaw związanych z umiłowaniem Ojczyzny. W związku z powyższym, każde przedsięwzięcie, które przybliża szerokie grono odbiorców do poznawania wybranych epizodów z rodzimej przeszłości, spotyka się z dużym zainteresowaniem szerokiej gamy odbiorców oraz wpisuje się w ogólnopolski trend kształcenia patriotycznego.

 

Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierzać będzie Dolny Śląsk są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

 

Program Rajdu Arado w Gminie Strzegom:

 

04.05 (sobota) Strzegom + Wieśnica 20:30 – Wieczorna prezentacja sprzętu w Strzegomiu (Rynek) 22.00-23.30 – Działania w miejscowości Wieśnica (pod Strzegomiem)

 

05.05 (niedziela) Strzegom 11.00 – Prezentacja sprzętu w Strzegomiu (Rynek) 13.00 – Inscenizacja w Strzegomiu (Rynek) 14.00-15.00 – Prezentacja sprzętu w Strzegomiu (Rynek) 15.30 – Oficjalne zakończenie Rajdu

 

Zapraszamy na Strzegomski Rynek.

Czas

(Sobota) 20:30

Lokalizacja

Rynek Strzegom

Rynek 38

Organizator

SCKsck@sck.strzegom.pl

X