W Strzegomiu rozpoczęła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Biennale Rzeźby w Granicie
W Strzegomiu rozpoczęła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Biennale Rzeźby w Granicie – prestiżowego wydarzenia, które przez kolejne trzy tygodnie przemieni miasto w centrum sztuki kamieniarskiej. Do końca lipca ośmiu cenionych artystów z Polski będzie tworzyć wyjątkowe rzeźby, które następnie ozdobią przestrzeń Strzegomskich Plant Miejskich przy Bastei oraz estakadzie kolejowej.
Tegoroczna edycja gości artystów takich jak: Katarzyna Fober, Marcin Mielczarek, Grzegorz Niemyjski, Marcin Nosko, Anna Rasińska, Małgorzata Wiśniewska, Adam Wyspiański oraz Jerzy Zysk.
Kulminacją Biennale będzie uroczyste otwarcie wystawy powstałych prac, zaplanowane na sobotę, 26 lipca. Tego samego dnia w Strzegomskim Centrum Kultury odbędzie się również konferencja „Ciało w rzeźbie” z udziałem wybitnych ekspertów rzeźbiarstwa.
Organizatorami wydarzenia są Gmina Strzegom, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Strzegomskie Centrum Kultury oraz Fundacja Bazalt. Projekt wspierają również lokalne firmy z sektora kamieniarskiego.
Wszystkie wydarzenia związane z Biennale są bezpłatne i dostępne dla szerokiej publiczności.
