20180619 Gra Miejska Plakat A3 Strzegom V2 01

Gra miejska „Strzegom, eko-miasto”

Już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca, odbędzie się pierwsza w Strzegomiu eko-gra miejska. Zapraszamy starszych i młodszych do wspólnej zabawy!

Gra odbywa się pod hasłem „Strzegom, eko-miasto” i jest częścią prowadzonej przez Urząd Miasta kampanii edukacyjnej „Segreguj z nami na 5”. Program ma na celu przygotowanie mieszkańców Strzegomia do wprowadzenia w mieście nowego systemu segregacji odpadów, który już od stycznia 2019 roku będzie obowiązywać w mieście.
Zaplanowane w ramach gry miejskiej atrakcje krok po kroku pomogą zrozumieć zasady prawidłowego segregowania odpadów na 5 frakcji. Uczestnicy gry dowiedzą się, ile czasu potrzeba na naturalne rozłożenie się różnego rodzaju surowców a także co można zrobić z wysegregowanych odpadów. Swoją wiedzę a także zręczność strzegomianie będą mogli sprawdzić przy olbrzymiej bramce edukacyjnej.
Jak wziąć udział w grze?
W grze może wziąć udział każda zainteresowana osoba, bez ograniczeń wiekowych.

Punkt startu gry zlokalizowany będzie przy Domu Parafialnym Kościoła Zbawiciela Świata (ul. Tadeusza Kościuszki 4).

Karty uczestnika wydawane będą od godziny 13:00 do 16:00.

Na trasie mieszkańcy odwiedzą 8 punktów tematycznych, pokonując trasę o łącznej długości ok.5 kilometrów. Ostatni punkt na mapie gry znajdować się będzie na rynku w pobliżu fontanny, tu też (do 17:30) będzie można wymienić wypełnione karty uczestników na nagrody. Przewidywany czas potrzebny na przejście całej trasy to max 1,5 godziny – wygodne sportowe buty mile widziane.

Organizatorem zabawy jest ENERIS Surowce, właściciel ENERIS Ekologicznego Centrum Odzysku w Jaroszowie.

X