Koncert "Faceci w Bieli" - Tenorzy Nowej Generacji

Po wielkiej popularności ostatniego koncertu Trzech Tenorów zapraszamy na Koncert "Facetów w Bieli" - Tenorów Nowej Generacji!

FACECI W BIELI

Zespół "Faceci w Bieli" to grupa tenorów nowej generacji tworzących klasyczny przekaz muzyczny w nowej odsłonie. Piękne aranżacje muzyczne dopasowane do współczesnych trendów muzyki pop w połączeniu ze śpiewem operowym tworzą jedną, niepowtarzalną całość, dając słuchaczom niezapomnianą ucztę muzyczną.

Kolejnym atutem jest błyskotliwy prowadzący, który wprowadzi Państwa w ten muzyczny świat w radosny, humorystyczny sposób.

Ten krakowski zespół tworzą śpiewacy operowi, a prywatnie również przyjaciele. Członkowie zespołu na co dzień pracują w artystycznych instytucjach państwowych, teatrach muzycznych i operach.

Grzegorz Uniwersał - Twórca zespołu ,,Faceci w Bieli". Urodzony w Krakowie śpiewak operowy i aktor z wieloletnim doświadczeniem, konsultant wokalny. Zadebiutował na deskach teatru w sztuce Aleksandra Fredry pt. ,,Świeczka zgasła"

Paweł Fundament - Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Kiedyś śpiewak Capelli Cracoviensis, teraz solista Krakowskiej Opery Kameralnej, członek krakowskiego kwartetu wokalnego ,,Audivi". Koncertował z Wiesławem Ochmanem. Występował jako solista z Krzysztofem Pendereckim nagrywając ,,Siedem bram Jerozolimy".

Krzysztof Kozarek - Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Solista Opery Krakowskiej. Na swoim koncie posiada liczne nagrania z muzyką dawną, w tym wiele prawykonań (m.in. ,,Sarmatia tiumphans", Christmas Cantats of 18th Century") oraz współpracę z takimi zespołami jak: Capella Cracoviensis, Capella Augustana, Goldberg Ensamble, La Tempesta, Accademia dell'Arcadia, czyl Floripari, z którymi koncertuje w kraju i za granicą (Francja, Włochy, Niemcy, Kazachstan, Gruzja). Jest laureatem nagrody specjalnej I Letniej Akademii Śpiewu w Gdańsku.

Jarosław Bielecki - Solista Opery Krakowskiej. Od dzieciństwa związany ze śpiewem i muzyką; od 9 roku życia występował z zabrzańskim chórem chłopięcym ,,Pueri Cantores Silesienses", w którym zdobywał pierwsze szlify wokalne biorąc udział w licznych festiwalach oraz konkursach.

Wojciech Szczygieł - prowadzenie koncertu - Aktor i konferansjer o wielu rolach jak i twarzach. Uwielbia improwizację, a jego głowa zawsze pełna jest szalonych pomysłów i niebanalnego poczucia humoru. Występował w produkcjach takich jak: ,,Sexify", ,,Papiery na szczęście", ,,Emigranci", czy ,,Don Juan". Wielki pasjonat szermierki i choreografii walk scenicznych, także tańca i muzyki.

Gotowi na muzyczną podróż w odległe rejony południowych Włoch? Zapraszamy na koncert zespołu Faceci w Bieli - koncert pieśni neapolitańskich.

W programie usłyszymy perły muzyki neapolitańskiej: "O sole mio", "Bella Ciao", "Core 'ngrato", "Mamma", "Torna a Surriento", "Marechiare" i wiele innych.

Wieczór wypełniony pełną emocji muzyką, okraszonej dużą dawką humoru i zabawnych scen aktorskich dostarczy publiczności niepowtarzalnych wrażeń i zostanie w pamięci na długo.

Czas trwania koncertu około 75 minut.

Bilety do nabycia w kasie kina SCK oraz https://sck.strzegom.pl/bilety/

Kino

`